Woliński Park Narodowy Rowerem

Tym razem zabierzemy Was w miejsca ciekawe, nieznane i nieoczywiste. Będziemy się trzymać z dala od asfaltów i uczęszczanych dróg. Poznacie na nowo miejsca, które wydawało się Wam, że znacie.
Zapraszamy na wspólną terenową wycieczkę po Wolińskim Parku Narodowym.
Trasa została przygotowana przez Joannę Ziemak-Lis z Fundacji Szczecin Trails dla magazynu Rowetour do cyklu „Rowerem po parkach narodowych”

Kilka podstawowych informacji:
1. Spotykamy się 23 września o godz. 9:00 na parkingu przed stacją kolejową Wolin Pomorski. Stamtąd wyruszymy na wycieczkę. Tam też będziemy kończyć wycieczkę, około godziny 18:00.
2. Do pokonania będzie około 60 km w terenie pofałdowanym, drogami i ścieżkami leśnymi.
3. Rower: MTB lub trekking.
4. Jedziemy by zwiedzać i podziwiać widoki a nie bić rekordy prędkości, dlatego będziemy się zatrzymywać przy okolicznych atrakcjach turystycznych. Jednakże nie planujemy zwiedzania muzeów. Na naszej trasie będzie można zobaczyć m. in. wybrzeże Zalewu Szczecińskiego, Grodzisko Lubin i wzgórze Zielonka, wyrzutnię rakiet V3, Jezioro Turkusowe i panoramę wybrzeża, Kawczą Górę, Jezioro Czajcze, Wydrzy Głaz, Rezerwat Łuniewo.
5. Fundacja Szczecin Trails zapewnia przewodnictwo.
6. Transport do Wolina i z Wolina – we własnym zakresie. Godzina startu została tak zaplanowana by można było przyjechać do Wolina pociągiem. Jednakże przypominamy, że w pociągach z reguły ilość miejsc do przewozu rowerów jest ograniczona.
7. Fundacja Szczecin Trails jest organizacją non profit, która dzięki pracy społecznej jej członków i wolontariuszy, rozwija i promuje terenową turystykę rowerową. Szczecin Trails potrzebuje środków finansowych na prowadzenie swojej działalności z tych względów prosimy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w wycieczce o wpłatę kwoty 35 zł na konto Fundacji 81 1140 2004 0000 3002 7708 6195 z dopiskiem „na działalność fundacji”.
8. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania wycieczki, w szczególności z uwagi na zbyt małe zainteresowanie lub pogodę. W takim wypadku dokonane wpłaty zostaną zwrócone. Chyba, że ktoś z Was będzie chciał zrzec się prawa do zwrotu 😉
9. Zapisujemy się za pośrednictwem formularza google https://goo.gl/forms/4e8dg5GTq8dOwlUE2

Limit miejsc: 20

Kilka podstawowych zasad:
10. Wycieczka przeznaczona jest dla dorosłych.
11. Każdy uczestnik jedzie NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
12. Każdy uczestnik na czas wycieczki ubezpiecza się we własnym zakresie.
13. Należy zabrać odpowiednią ilość napojów, strój odpowiedni do pogody, kask (na głowie!!!) prowiant, pieniądze w gotówce (planujemy postój na posiłek w Międzyzdrojach a nie wszędzie można płacić kartą) uśmiech i dobry humor! 🙂
14. Każdy uczestnik zobowiązany jest przygotować swój rower do wycieczki.
15. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, powinien we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny powrót do domu.
16. Osoby biorące udział w wycieczce wyrażają zgodę na użycie ich wizerunku w galeriach zdjęć oraz materiałach marketingowych promujących wycieczki. Wyrażają również zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych przez Fundację Szczecin Trails (ul. Bandurskiego 96, 71-685 Szczecin, REGON: 368058425, NIP: 8513212585, KRS: 691174, fundacja@szczecintrails.pl) na potrzeby organizacji i realizacji wycieczki.
17. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z powyższymi zasadami, zrozumiał ich treść i w pełni je akceptuje. Szczegółowy regulamin wycieczki dostępny pod linkiem: https://www.dropbox.com/s/sb5gguhffpdqnos/regulamin%20wycieczek.pdf?dl=0

Dodaj komentarz